Dne 17. 6. se třída kvarta vydala na výlet po šumavských jezerech. Ráno jsme se sešli na hlavním nádraží v Plzni, odkud jsme následně jeli autobusem a vlakem směrem na Špičák. Zde nás čekala zhruba 13 km dlouhá trasa. První zastávka byla u Černého jezera, kde jsme se posilnili. Dále nás čekal náročný výstup do velkého kopce na Čertovo jezero. Všichni jsme ho zvládli na výbornou. Po příchodu do Železné Rudy jsme měli asi hodinový rozchod, který jsme využili k doplnění energie v místních cukrárnách. Odsud jsme už jeli zpět do Plzně na nádraží, kde akce skončila. Celým výletem nás provázel týmový duch a dobrá nálada, například v podobě zpívání písniček na zlehčení cesty.
Eliška Vondráčková