V úterý 16. 6. v nočních hodinách vyrazili žáci třetího ročníku společně se studenty plzeňského Mikulášského gymnázia do severní Itálie, aby putovali po místech, která jsou spojena s letošními zimními olympijskými hrami.
První zastávka byla v Turíně, kde jsme si prošli město a měli jsme možnost spatřit kopii slavného Turínského plátna. Výlet do Turína zakončila návštěva Národního muzea automobilů.
Druhý den následovala prohlídka Milána. Zde jsme vystoupali na terasu katedrály Duoma di Milano, prošli obchodní galerií Vittorio Emanuele a viděli fresku Poslední večeře od Leonarda da Vinciho či budovu věhlasné opery La Scala.
Další den byla zastávka ve Veroně – navštívili jsme amfiteátr a mohli zavzpomínat na závěrečný ceremoniál ZOH 2026, který zde proběhl, ale také Juliin dům, neboť Verona je neodmyslitelně spjata s postavami slavné Shakespearovy tragédie. Exkurze byla zakončena přejezdem do města Malcesine k Lago di Garda, kde jsme strávili příjemný večer. Příjezd do Plzně byl v sobotu v brzkých ranních hodinách.
I přesto, že celá exkurze byla doprovázena velmi vysokými teplotami, sklidila velký úspěch a všichni si návštěvu Itálie užili.







