Archiv aktualit

16


05 2024

aktualita img

:: Sexta a třeťák společně v divadle

Sextáni se pod taktovkou Evy Menclové vydali po stopách plzeňských pověstí. Proto už vědí, proč má katedrála jen jednu věž, proč je ve znaku města chrtice a velbloud, kdo všechno v Plzni straší a jaké pověsti se vážou k významným domům.

Jeden z nejvýznamnějších domů pak navštívili naši třeťáci. Ti se s Ladou Kotlanovou vypravili na prohlídku Semlerovy vily, rezidence podnikatelské rodiny Semlerových, která v Plzni žila až do 30. let minulého století. Krása a důmyslnost architektury A. Loose a H. Kulky všechny doslova nadchla.

Hlavním bodem programu obou tříd bylo zhlédnutí divadelní adaptace detektivky Pět malých prasátek od Aghaty Christie s názvem Go back for murder. Napínavý příběh, výborní herci a propracovaná scéna i jevištní choreografie byly důvodem toho, proč jsme se v divadle všichni skvěle bavili. Pro ty, kteří nejsou úplně zběhlí v anglické literatuře, byl vrah neznámý až do poslední chvíle celého představení.

Čtvrtek se nám velmi vydařil. Těšíme se, až podnikneme další společnou akci. A protože se blíží červen, nejspíš na ni nebudeme muset ani dlouho čekat ;-).

24_sexta_tretak_divadlo 24_sexta_tretak_divadlo 24_sexta_tretak_divadlo 24_sexta_tretak_divadlo

Zpět na seznam

© 2014-2024 gblovice.cz Všechna práva vyhrazena