Projekt Prométheus

Gymnázium Blovice se zúčastní v letošním roce vědomostních soutěží v rámci projektu Prométheus.
Vyhraj se svým týmem v soutěži Prométheus! Registruj se a zúčastni se následujících částí soutěže: 1. Školní kolo
První část vědomostní on-line soutěže proběhne 29.9-2.10.2015. Jak se zapojit do soutěže? Soutěžící (žák primy až kvarty) se připojí na stránku www.prometheove.cz, kde si otevře odkaz na soutěž. Po přečtení úvodního vysvětlení se zaregistruje a poté mu systém vygeneruje test. Ten se skládá z 60 otázek rozdělených do šesti témat (geografie, fyzika, biologie, astro, chemie, logika). Z každého tématu soutěžící zodpovídá 10 otázek. Celkový časový limit na soutěž je 60 minut, po jeho překročení systém odečítá za každou minutu jeden bod.
2. Fotosoutěž na téma: „Svět očima vědce“
Cílem fotosoutěže je zapojit co největší počet žáků. Téma fotosoutěže je „Svět očima vědce“ a budou zde čtyři kategorie: Svět očima fyzika - chemika - biologa či matematika. Zapojit se mohou všichni žáci školy. Nakonec budou vybrány čtyři snímky, které budou naši školu reprezentovat na finále. Autoři těchto snímků by zároveň měli jet na finále jako součást diváků. Fotosoutěž začíná tímto okamžikem a trvá do 20. října 2015.
3. Krajské kolo
Proběhne v 2.polovině listopadu 2015. Zúčastní se ho 6 nejlepších studentů z gymnázia Blovice, kteří společně vytvoří soutěžní tým, se kterým nás budou reprezentovat v krajském kole v Plzni, a dále 20 diváků z řad žáků naší školy (prima až kvarta), kteří jim budou v soutěži aktivně pomáhat.

Máte dotaz? Zeptejte se koordinátora soutěže, paní učitelky Hany Tlapové.

Obr. 1: Fotografie z úvodního zasedání koordinátorů projektu Prométheus

© 2014-2024 gblovice.cz Všechna práva vyhrazena